Plan dojścia, spod budynku dworca kolejowego w Tucholi, do punktu wyjazdu spod semafora, według Google maps.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty przejazdów drezynowych, po wyłączonej z eksploatacji linii kolejowej nr 241, na odcinku Tuchola – Pruszcz Bagienica – (Motyl).

Przejazd obsługiwany jest Drezyną, składającą się z zabytkowego amerykańskiego Jeepa marki Willys z 1942 roku, który ciągnie zestaw 3 wagoników. taki zestaw jednorazowo, może zabrać na pokład do 20 osób.
Wycieczki organizowane są, na życzenie zamawiającego, zarówno w weekendy, jak również w dni powszednie, w godzinach dogodnych dla zainteresowanych. Standardowa trasa obejmuje odcinek od stacji Brzuchowo do stacji Pruszcz Bagienica i powrót. Na życzenie zamawiającego, przejazd może rozpocząć się spod semafora wjazdowego stacji Tuchola (Dwa mosty),(Ze stacji, do miejsca odjazdu spod semafora, należy dojść piechotą ok. 800 m.) i zakończyć przy ubytku na moście w Motylu.

Willys, z wagonikami na końcu trasy wycieczkowej.

Odcinek linii kolejowej nr 241, na którym odbywają się nasze przejażdżki, został wybudowany w 1914r, jak fragment założenia zwanego koleją Chojnicko – Bydgoską, której idea nigdy nie została zrealizowana.  Trasa przebiega przez malownicze tereny Ziemii Tucholskiej. Po drodze zobaczymy liczne stare mosty i wiadukty, oraz nieczynne urokliwe stacje kolejowe.Pod torowiskiem przepływać będą rzeki i strumienie, a wokół podziwiać będziemy piękną Polską przyrodę, dziką zwierzynę i ptactwo.

Stacja Pruszcz Bagienica – miejsce gdzie czas zatrzymał się dawno temu …

Rezerwacja i szczegóły dotyczące przejazdów. Wojciech Derewiecki – tel. 608 817 964
Przejażdżki organizowane są w formie odpłatnej działalności pożytku publicznego.
Cennik przejazdów:
  • Dorośli – 28 zł/os.
  • Dzieci i młodzież do 18 roku życia – 21zł/os.
  • Studenci – 24 zł/os.
Całkowity dochód z przejazdów, przeznaczony jest na realizację celów statutowych stowarzyszenia.
Długość trasy w obie strony to 31km, przybliżony czas przejazdu to 2 godziny i 30 minut. W drodze powrotnej, na życzenie zamawiającego, istnieje możliwość organizacji grilla.
Na odcinku Motyl – Koronowo, ruch drezynowy prowadzi Stowarzyszenie Rehabilitacji i Turystyki „Na szlaku”. http://srt-naszlaku.org.pl/

Mapa trasy drezynowej SMK Chojnice