Naszym celem jest
  • ratowanie zabytków
  • propagowanie wiedzy na temat
  • wspieranie rozwoju
kolejnictwa

Majówka z Willysem

Zapraszamy na przejażdżkę drezyną zestawioną z Willysa oraz 3 wagoników, nasz skład może pomieścić jednorazowo 20 osób. Przejazdy w dniach 1-3 maja będą się odbywały na linii kolejowej nr 241 na odcinku Przyrowa – Pruszcz Bagienica. Wyjazd z Przyrowy codziennie o godzinie 11:00 czas przejazdu ok. dwie godziny. w razie większego zainteresowania możliwe uruchomienie drugiego kursu o godzinie 14:00. Koszt dla osoby dorosłej 20 zł w obie strony dla dzieci w wieku szkolnym i studentów 10 zł. Serdecznie zapraszamy. [...]

Autobus na „Pożegnanie Bipy” z Bydgoszczy.

Wiele osób pyta o autobus z Bydgoszczy. Pojazd odjedzie o godzinie 5:25 sprzed budynku głównego Dworca PKP w Bydgoszczy. (Przy zachowaniu skomunikowania z pociągiem IC „Pogoria” z Katowic). Szukajcie takiego oto zabytkowego czerwonego Mercedesa O305. (Fot. ze strony SnrRTP w Bydgoszczy). Wyjazd powrotny do Bydgoszczy ok. 30 min po przyjeździe pociągu do Chojnic.

„Pożegnanie Bipy” – do Grudziądza

W związku z odmową przez PKP PLK wjazdu na linię 241. 21 kwietnia pociąg specjalny wyruszy zmienioną trasą; Chojnice – Kościerzyna – Bąk – Lipowa Tucholska – Wierzchucin – Laskowice Pomorskie – Grudziądz – Laskowice Pomorskie – Wierzchucin – Tuchola – Chojnice. Za utrudnienia przepraszamy.    

Nasi Partnerzy