Autobus na „Pożegnanie Bipy” z Bydgoszczy.

Wiele osób pyta o autobus z Bydgoszczy. Pojazd odjedzie o godzinie 5:25 sprzed budynku głównego Dworca PKP w Bydgoszczy. (Przy zachowaniu skomunikowania z pociągiem IC „Pogoria” z Katowic). Szukajcie takiego oto zabytkowego czerwonego Mercedesa O305. (Fot. ze strony SnrRTP w Bydgoszczy). Wyjazd powrotny do Bydgoszczy ok. 30 min po przyjeździe pociągu do Chojnic.

„Pożegnanie Bipy” – do Grudziądza

W związku z odmową przez PKP PLK wjazdu na linię 241. 21 kwietnia pociąg specjalny wyruszy zmienioną trasą; Chojnice – Kościerzyna – Bąk – Lipowa Tucholska – Wierzchucin – Laskowice Pomorskie – Grudziądz – Laskowice Pomorskie – Wierzchucin – Tuchola – Chojnice. Za utrudnienia przepraszamy.    

Dojazd na pożegnanie Bipy z Bydgoszczy

Wiele osób sygnalizowało Nam problem z dojazdem do Chojnic na 7:42, kiedy to ma odjechać pociąg specjalny. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować autobus który dowiezie chętnych na imprezę z Bydgoszczy do Chojnic, zaś po imprezie odwiezie z powrotem do Bydgoszczy. Bilety na Autobus dostępne są w zakładce bilety, w cenie 30 zł za osobę na przejazd w obie strony. Odjazd autobusu z przed dworca Bydgoszcz Główna, o godzinie 5:25, przy zachowaniu skomunikowania z pociągiem IC „Pogoria” z Katowic.

Pożegnanie wagonów Bhp

6 maja upływa termin ważności świadectwa wagonów piętrowych typu Bhp. Oznacza to ostateczne zakończenie eksploatacji tychże wagonów w planowym ruchu regionalnym. Zamierzamy zorganizować dla Was, ostatnią wycieczkę tymi wagonami.  Przejazd będzie adresowany typowo do miłośników kolei, z nastawieniem na plenery fotograficzne (fotostopy). Pożegnalny przejazd Bipą odbędzie się 21 Kwietnia 2018 r., na trasie: Chojnice – Brusy – Lipusz – Kościerzyna – Olpuch – Bąk – Łąg Południowy – Lipowa Tucholska – Zarośle – Wierzchucin – Tuchola – Gostycyn – Pruszcz Bagienica – Tuchola [...]